Göztepe 2.El Eşya , Göztepe Spot Eşya Alım Satım

25.12.2011 22:36

0216 457 49 89 – 0532 596 52 25 Göztepe, İstanbul, Anadolu Yakasında, Göztepe Spot Eşya Alanlar Kadıköy İlçesi sınırları Göztepe İkinci El Eşya Alım Satım içinde bulunan bir mahalledir.İsmini Göztepe 2.El Mobilya Alan Yerler Merdivenköy , Göztepe İkinci 2.El Eşya Spot Eşya Alım Satım Şahkulu dergahının Gözcüsu olan Gözcü Baba'nın Göztepeden eski eşya alanlar bulunduğu gözetleme tepesinden almıştır. Göztepe eski eşya alım satım

Güneyde Sahil Yolu ve GÖZTEPE 2. EL EŞYA ALANLAR Marmara Denizi, kuzeyde Merdivenköy mahallesi, doğuda Erenköy mahallesi ve Caddebostan semti, batıda da Göztepede ikinci el eşya alımı satımı yapanlar Göztepe Spot 2.El Eşya Çiftehavuzlar semti ile komşudur. göztepe 2.el eşya alanlar

Bağdat Caddesi bu semtten de geçmektedir GÖZTEPE 2.EL EŞYA ALANLAR VE SATANLAR ve Bağdat Caddesi üzerindeki en büyük yeşil alan bu semt sınırlarındaki, 10.000 m2'lik Göztepe Parkı'dır.Bölgede çok sayıda ahşap köşkler bulunur.İstanbul'un gözde semtlerinden biridir.

(Göztepe Parkı, dolayısıyla da semt, 2005 yılı sonbahar mevsiminde parkta inşaa edilmek istenen cami nedeniyle özellikle İstanbul ve genel olarak da Türkiye'de gündem oluşturmuş ve medyada geniş bir şekilde tartışılmıştır.)

Semtin büyük bir bölümü konut ağırlık olarak kullanılmakla birlikte ticarete yönelik unsurlar da bulunmaktadır. İstek Vakfı Semiha Şakir Lisesi, İlhami Ahmet Örnekal Fenerbahçe Lisesi, Özel Kalamış Okulları (yıkıldı, yerinde 25 katlı bina yükseliyor[kaynak belirtilmeli]), Öğretmen Harun Reşit İlköğretim Okulu, Türkiye' nin ilk deneme okullarından Göztepe Ortaokulu semtteki okullardan bazılarıdır.

Şair ve yazar Sunay Akın'ın kurup işlettiği "Oyuncak Müzesi"de Göztepe'dedir